Uplynulý štvrtok vo večerných hodinách došlo medzi obcou Stročín a mestom Svidník k tragickej dopravnej nehode. Pri fatálnej zrážke osobného vozidla s kamiónom tu vyhasol život 23-ročného muža, ktorý, žiaľ, nemal žiadnu šancu na prežitie.

Na ceste prvej triedy medzi obcou Stročín a mestom Svidník havarovalo osobné vozidlo značky Škoda Felicia, ktoré sa zrazilo s jazdnou súpravou DAF s návesom. Kým 25-ročný vodič kamióna z Poľska vyviazol z nehody s ľahšími zraneniami, pre 23-ročného Erika z obce Vyšný Orlík bola tragédia osudnou.

“Vodič osobného vozidla z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, nasledovala čelná zrážka s jazdnou súpravou. Mladý vodič pri nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Pri nehode došlo k celkovej škode na vozidlách vo výške cca 10.500,-Eur,” uviedla Jana Ligdayová, hovorkyňa KR PZ Prešov.

Kým Erik († 23) smeroval do Svidníka, kde aktuálne žil, plne naložený kamión tehlami putoval z Poľska do Rumunska. „O nešťastí ma v noci informoval Erikov brat. Doteraz sa neviem spamätať zo šoku. Erik bol veľmi dobrý chlapec. Vyštudoval strednú školu s počítačovým zameraním a pracoval v Tesle Stropkov. Je to hrozné,” povedal pre cas.sk zdrvený otec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia, cas.sk | Foto: FB/Polícia SR – Prešovský kraj