Európska únia sa rozhodla pre ďalšiu novinku pre šoférov, pričom rozhodne nepôjde o lacnú záležitosť. Kompetentní z Bruselu totiž plánujú zaviesť celkom novú povinnú výbavu pre motorové vozidlá, ktoré budú na európskom trhu uvedené po roku 2022.

Europoslanci sa zaoberajú ďalšími nariadeniami, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť na cestách. Automobilové spoločnosti tak budú čoskoro nútené každé vozidlo vybaviť inteligentným obmedzovačom, tzv. spomaľovačom. Ten by mal bez problémov sledovať dopravné značenie.

Výskumy Európskej rady pre bezpečnosť dopravy totiž preukázali, že za tretinou úmrtí na cestách stojí práve neprimeraná rýchlosť. Inteligentný obmedzovač rýchlosti by mal teda upraviť rýchlosť automobilu podľa daného dopravného značenia alebo informácií z navigačnému systému. Je tu aj možnosť vložiť do auta spomaľovač, ktorý môže obmedziť výkon motora.

Nové nariadenie však pôjde poriadne do peňazí, keďže do automobilov sa budú musieť zaviesť čítačky dopravných značiek či samotný spomaľovač. Všetky novodobé zmeny tak budú zarátané do ceny upraveného vozidla.

Zdroj: auto.pravda.sk  |  Foto: depositphotos.com, YouTube