Toto nie je žiadny vtip. Skupina B, v ktorej je aj slovenská reprezentácia je zatiaľ suverénne najproblémovejšou skupinou na šampionáte. Nie preto, že by sa nejako výrazne iskrilo na ihrisku, veď zápasy Ruska s Anglickou aj Slovenska s Walesom boli relatívne čisté. Dôvodom sú fanúšikovia.

[sociallocker]Rusku reálne hrozí, že bude vylúčené z EURA. V médiach sa opakovane hovorí o vyčíňaní ruských a anglických chuligánov, no UEFA prešla od vyhlásení k činom. Ruská reprezentácia dostala pokutu 150-tisíc  eur a podmienečné vylúčenie z turnaja. Podľa ruského ministra športu Vitalija Mutka ide o prehnaný trest. Verejnosť však dáva disciplinárnej komisií za pravdu. Výtržníctvo, akého sa dopustili ruskí fanúšikovia nemá čo v športe hľadať a musí byť trestané.

Najbližší zápas majú Rusi odohrať práve proti slovenskej reprezentácii zajtra o 15:00, no ak budú ruskí fanúšikovia robiť problémy na letisku, pri štadióne či na ňom, úvodný výkop zápasu jednoducho nenastane a Rusi budú môcť ísť domov… To isté bude platiť v prípade, že problém nastane pred akýmkoľvek ruským zápasom.

Zdroj: sport.aktualne.cz | Foto: Youtube[/sociallocker]