Ľudia z celého sveta momentálne so zatajeným dychom sledujú následky katastrofy, ktorá takmer pochovala 856 rokov starú katedrálu Notre-Dame. Symbol rímskokatolíckej cirkvi i Francúzska v sebe skrýval vzácne artefakty, pričom po ničivom požiari zostala z jednej z najnavštevovanejších gotických pamiatok iba ruina.

Tesne pred Veľkou nocou šokoval nielen Paríž, ale doslova celý svet požiar v majestátnom Chráme Matky Božej na rieke Seina. Symbol kresťanstva, s ktorého výstavbou sa začalo ešte v roku 1163, pohltili plamene v dôsledku nešťastnej náhody, pričom úmyselné podpaľačstvo či teroristický motív boli vylúčené. Kým sa požiarnici snažili zo všetkých síl uhasiť rozširujúci sa oheň a ľudia v uliciach so slzami v očiach spievali skladbu Ave Maria, na Slovensku, zdá sa, majú zo šokujúcej udalosti niektoré osobnosti mimoriadnu zábavu.

Na oficiálnej facebookovej stránke rádia Europa 2 sa totiž objavilo nemiestne trápne video moderátora stanice i televízie Markíza Matúša Krnčoka a jeho spíkerskej kolegyne Kicky. Dvojica v ňom, ako rádio uviedlo, reaguje na “aktuálne udalosti”, na čo sa ozvalo množstvo fanúšikov rádia. “Toto má byť vtipné? 850 rokov histórie mizne v plameňoch, stovky ľudí sa snažia zachraňovať, čo sa dá a vy si robíte ,,srandu”, ktorá je na míle vzdialená od humoru. By som chcela vidieť, či by ste sem toto dali v prípade, že by horel BA hrad alebo nejaká pamiatka vo vašom rodnom meste,” napísala istá Dominika.

Po extrémnej vlne kritiky, kedy admin stránky zosmiešňoval aj užívateľov Facebooku ironickými odpoveďami na komentáre, sa objavili slová z Europy 2, kde sa situáciu snažili zachrániť slovami: “No dovoľte? Čo to tu píšete? Predsa rozvášnená deva a mladý rozvášnený kúpač. Veď sa blíži Veľká noc.” Tu zrejme zástupcovi rádia unikol aj ďalší fakt, že sviatky Veľkej noci sú predovšetkým spojené s niečím iným, než ohníkmi na rozvášnených devách a oblievaním.

Reagujeme na aktuálne udalosti. Viete, čo hentí dvaja znázorňujú ⬇️

https://streamable.com/wolk9

Vyjadrenie rádia Europa 2

Komentáre fanúšikov rádia Europa 2

Zdroj: Facebook/Europa2