V piatok sa v Košiciach začal 24. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film, na ktorom si budú môcť návštevníci ešte do soboty 25. júna vychutnať najnovšie svetové, ale aj slovenské kinematografické diela.

Jedným z vrcholov tohto ročníka bola exkluzívna premiéra novej slovenskej romantickej komédie, ktorá bola natočená na základe knižnej predlohy románu z pera Evity Urbaníkovej – Všetko alebo nič. Predpokladá sa, že film sa stane megahitom novembrových kín a pozrie si ho viac ako pol milióna divákov na Slovensku, Česku a v Poľsku.

[sociallocker]Tvorcovia filmu slávnostne premietli jeho časť v nedeľu 19. júna. Na krste nechýbala ani herečka Táňa Pauhofová, ktorá si zahrala hlavnú postavu, producent Peter Núňez, scenáristka Evita Urbaníková a režisérka Marta Ferencová.

film

Evite sa splnil jeden z jej veľkých snov. Dlhé roky snívala, že z jej knihy bude raz film a podarilo sa. „Od začiatku to bola veľká eufória, najintenzívnejšia prvé dni, keď som prišla na „pľac“ a boli tam desiatky ľudí, ktorí pracovali na tom, aby sa moje písmenká dostali na plátno. Boli to návaly hrdosti a niečoho nového. Neviem to popísať iným slovom ako eufória,“ opísala Evita svoje pocity.

Film Všetko alebo nič je natočený podľa rovnomenného najúspešnejšieho knižného bestselleru Evity Urbaníkovej, z ktorého sa doteraz predalo 16-tisíc kusov, čo je na slovenské pomery skutočne obdivuhodné číslo.

https://www.youtube.com/watch?v=2CJ6si0lMyk

Foto: Jozef Kadela[/sociallocker]