Politika Exkluzívny prieskum: Strana Petra Pellegriniho by Smer-SD rozdupala!

Exkluzívny prieskum: Strana Petra Pellegriniho by Smer-SD rozdupala!

V najnovšej časti politickej relácie Na telo boli hosťami minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini. A práve v súvislosti s jeho osobou vznikol zaujímavý prieskum.

O napätých vzťahoch Petra Pellegriniho a Roberta Fica už hovorí široká verejnosť. Podpredseda strany Smer-SD sa totiž dožaduje radikálnych zmien na významných funkciách, čo sa však jej lídrovi vôbec nepáči. Pellegrini priznal, že existuje aj možnosť, že by opustil opozičnú stranu a založil si vlastný subjekt.

Televízia Markíza sa z tohto dôvodu rozhodla obrátiť na agentúru Focus, ktorá uskutočnila zaujímavý výskum. Prieskumu sa zúčastnilo 1 011 respondentov v dňoch od 14 do 21. mája. Výskumníci sa zamerali predovšetkým na otázku, ako by skončili voľby, keby si stranu založil Peter Pellegrini.

Výsledky preukázali, že OĽaNO by síce vyhralo s 21,8 %, no strana expremiéra by skončila na druhom mieste s 21,4 %. Tretie miesto by získala strana Smer-SD s preferenciami 9,6 %. Nasleduje strana Sme rodina s takmer deviatimi percentami a ĽSNS by získalo 8 %. SaS by mala tesne nad 7 % a Progresívne Slovensko by bolo nad hranicou zvoliteľnosti s 5,5 %.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, focus-research.sk  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Peter Pellegrini, Robert Fico