Politická situácia na Slovensku je rozhodne napätá, keďže neustále obviňovanie opozičných poslancov a naťahovanie koaličných partnerov sa stalo súčasťou každodenného života. Slováci nemôžu byť viac frustrovanejší, pričom sa zdá, že k rozuzleniu konfliktov tak skoro nedôjde.

Bývalý minister školstva Juraj Draxler aktívne sleduje dianie na politickej scéne, pričom sa pravidelne vyjadruje k rôznym udalostiam na sociálnej sieti. Najnovšie však poriadne prekvapil. ,,Práve som si oficiálnou cestou vyžiadal informáciu, či bol premiér Igor Matovič niekedy diagnostikovaný na niektorú z oficiálne klasifikovaných psychických porúch či porúch správania,“ oznámil občanom.

Odvolávať sa mal na zákon o slobodnom prístupe k informáciám, no nie je si istý, či bude dostatočný na zverejnenie tak citlivých údajov o verejnom činiteľovi. Draxler si totiž nevie rozumne vysvetliť, prečo premiér obvinil Richarda Sulíka zo smrti 4 300 ľudí, no neodvolal ho. Taktiež má Matovič neustále ignorovať odborné odporúčania a pravidelne klamať.

Bývalý člen Smeru-SD upozornil ľudí, že by tému zdravotného stavu Matoviča neotváral, no považuje to za nutné. ,,…sme v situácií, keď sa bude treba čoraz otvorenejšie zaoberať otázkou, či teda predseda vlády nemá psychickú poruchu, ktorá by oprávňovala na prípadné konanie voči nemu aj na základe takéhoto dôvodu,“ dodal.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Draxler  |  Foto: markiza.sk, YT/Televízia TA3, FB/Juraj Draxler