9. augusta došlo v okrese Levice k vážnej dopravnej nehode, pričom jej účastníkom bol aj bývalý moderátor Dag Palovič. Neopatrnosť vodiča ho napokon dostala do nemocnice, kde bol niekoľko týždňov v kritickom stave a napokon mu bola amputovaná noha. Aj napriek zlým prognózam je motorkár mimo ohrozenia života.

Pred pár týždňami došlo k nehode medzi Šahami a Preseľanmi nad Ipľom. Mladý vodič nedodržal bezpečnú vzdialenosť, v dôsledku čoho narazil do idúceho motorkára. Náraz bol tak silný, že bývalého moderátora vymrštilo na čelné sklo vozidla a následne dopadol pred auto.

Dag Palovič bol v kritickom stave transportovaný vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice v Nitre. Jeho zranenia boli natoľko vážne, že mu lekári museli amputovať nohu a následne skončil v umelom spánku. 47-ročný Slovák je však z najhoršieho vonku, pričom sa rozhodol, že svoj úraz bude vnímať ako výzvu.

Nestráca optimizmus, a dokonca zverejnil aj zábery z nemocnice vo chvíli, ktorú považoval za mimoriadne dôležitú. ,,44 dní po nehode som dokázal po 2 týždňoch rehabilitácií sám sedieť pár minútiek,“ napísal na sociálnej sieti, a zároveň je na fotografiách vidieť, že prišiel o ľavú nohu nad kolenom.

Z jeho rýchleho zlepšenia zdravotného stavu sú v šoku aj samotní lekári i blízka rodina. ,,Doktori vraj nevideli človeka, ktorý by sa po takom vážnom úraze zotavoval fyzicky aj mentálne takým tempom a mal toľko vnútornej sily. Ja budem mobilný. Keď sa rozhýbe telo, budem chodiť o barlách, na úvod možno ešte vozík. Normálne budem neskôr fungovať s protézou,“ s nadšením povedal Palovič pre cas.sk.

Zábery z nemocnice si môžete pozrieť >>>TU<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Dag, Polícia SR-Nitriansky kraj, YT/Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina