Exmoderátor Rasťo Žitný na svojom aute zabil malého Tomáška
Exmoderátor Rasťo Žitný na svojom aute zabil malého Tomáška

Rasťo Žitný sa odvolal proti rozhodnutiu súdu, ktorý ho zaviazal vyplatiť rodine Tomáška Žilavého 61- tisíc eur. Rodinu zosnulého anjelika to vôbec neprekvapilo!

Pre rodinu, ktorú exmoderátor pripravil o milovaného syna sa ťahanice na súde ešte ani zďaleka neskončili. Žitný odmieta zaplatiť sumu, ktorú mu určil Okresný súd v Malackách.„Od začiatku tvrdíme, že nároky tohto typu by mali byť v celom rozsahu kryté z povinného zmluvného poistenia. Keďže nemáme iný pokyn od príslušnej poisťovne, sme v tejto veci povinní vyčerpať všetky opravné prostriedky. Vzhľadom na uvedené sme voči rozsudku OS Malacky podali odvolanie,“ povedal pre cas.sk Peter Štrpka z kancelárie Soukeník-Štrpka, ktorá zastupuje exmoderátora.

Protistrana takýto scenár predpokladala, takže sa na odvolanie vopred pripravili. „Majú na to právo. Je to štandardný priebeh, ktorý sa dal predpokladať. Spis sprístupnia Krajskému súdu v Bratislave,“ vyjadril sa právny zástupca Žilavých Tomáš Havlík. Pre rodinu, ktorá prišla v roku 2008 pod kolesami auta Rasťa Žitného o svojho synčeka, sa ešte súdne ťahanice rozhodne neskončili.

zdroj:cas.sk|foto: Facebook