Expremiér Fico sa tvrdo pustil do prezidenta Kisku: Týmto má zneužívať funkciu hlavy štátu!

Dátum:

V posledných týždňoch sa na politickej scéne rozoberá únos vietnamského podnikateľa, pričom práve slovenská vláda mala byť nápomocná pri trestnom čine. Denníkom N bol obvinený bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák, ktorý mal svoju nevinu potvrdiť detektorom lži. K celej veci sa už vyjadril aj prezident Kiska, čo však zrejme bývalého premiéra Róberta Fica poriadne rozzúrilo.

K vážnej téme únosu vietnamského občana sa po špeciálnych zasadnutiach vlády vyjadril aj slovenský prezident. Vo svojich prejavoch si rozhodne nedával servítku pred ústa a verejne prejavil nedôveru voči ministerke vnútra Denise Sakovej. Hlava štátu je totiž presvedčená, že aj vďaka nej nebude možné zabezpečiť nestranné vyšetrovanie okolnosti únosu.

Tvrdenie Andreja Kisku určite nepotešilo bývalého premiéra Roberta Fica, ktorý okamžite zvolal tlačovku. Predseda strany Smer-SD verejne kritizoval, že prezident vrátane opozície okamžite vznášajú rozsudky. „On ako prezident nezískal od voličov mandát na zostavenie vlády. Ten získal premiér, ktorý vzišiel zo strany, ktorá vyhrala parlamentné voľby. Ide o hrubé zneužitie funkcie prezidenta,“ vyhlásil rázne na tlačovke Fico.

Ako sa zdá, šéf vládnej strany sa následne rozhodol pritvrdiť, keďže je presvedčený, že prezident nemôže takýmto spôsobom verejne hodnotiť vládnu koalíciu. Potom tiež prišlo k vážnym obvineniam. „Je Kiska daňový podvodník? Je! Je volebný podvodník? Je! Zobral zubárovi pozemok spred nosa? Zobral!“ povedal expremiér.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...