Andrej Kiska a Robert Fico neboli len rivali počas prezidentských volieb v roku 2014. Mali aj množstvo osobných a pracovných sporov, ktoré mali údajne vyústiť až do nenávistných reakcií a vyhrážok. Exprezident v novom rozhovore prezradil, čo si o predsedovi Smeru myslí.

Dvojica politikov nikdy nepatrila k dobrým priateľom ani k blízkym politickým kolegom. Okrem rivality počas prezidentských volieb sa malo medzi Kiskom a Ficom odohrať aj niekoľko závažných udalostí. Exprezident už viackrát otvorene priznal, že ak by Ficovi bolo umožnené zasadnúť na čelo Ústavného súdu, mal mu sľúbiť zastavenie vyšetrovania.

Kauza okolo Andreja Kisku sa však tiahne doposiaľ a on ani dnes nemá na Fica lepší názor ako v minulosti. Uviedol, že má informáciu o Ficovi vo vzťahu k Imreczemu, no aj o mafii v našom štáte. V najnovšom rozhovore pre Sme bez okolkov priznal, že predseda Smeru musel mať o všetkom, čo sa aktuálne pri zatýkaniach preukazuje, aspoň povedomie: „Poviem to tak, ako to cítim a vnímam z tých káuz a zo všetkých výpovedí kajúcnikov. Pokiaľ celú tú mafiu osobne neriadil, tak minimálne o všetkých jej krokoch vedel.“

Poukázal aj na svoj vlastný prípad: „Ak sa pozrieme na moju kauzu, tak ak si predseda vlády zavolá ministra vnútra, riaditeľa daňovej správy, k tomu si zavolá Makóa a Slobodníka a donesie si zložky od súkromnej firmy a dáva poverenie, ako majú bývalého prezidenta dostať do väzenia a Gašparovi ako policajnému prezidentovi dokonca ponúkne jedno z top miest na kandidátke Smeru, tak to nie je nič iné len mafiánsky štát, ktorý riadi sám premiér,“ zakončil tvrdé slová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto:  FB/Andrej Kiska, Patrik Martaus, Robert Fico