Bernard Slobodník bol v minulosti šéfom Národnej jednotky finančnej polície, známej ako NAKA. Dnes bol opäť vypovedať, pričom ho spovedali vyšetrovatelia, ktorým kedysi velil. Obvinený muž je totiž zapletený do niekoľkých káuz.

Slobodník už viac ako rok nie je šéfom NAKA potom, čo sa jeho meno objavilo v šifrovanej aplikácií Threema. Išlo o rozhovor Mariana Kočnera a Norberta Bödöra. Bývalý funkcionár pred pár hodinami opäť vypovedal pred vyšetrovateľmi v kauze Judáš, v ktorej bol obvinený zosnulý policajný generál Milan Lučanský (†51).

Prišiel v sprievode svojho advokáta Daniela Lipšica, no pred novinármi sa väčšinou nevyjadroval. Tentokrát spravil bývalý člen elitného útvaru výnimku. ,,Je mi to ľuto a hanbím sa,“ povedal novinárom exšéf NAKA, ktorý zrejme svoje skutky oľutoval. Dlhé roky mal totiž byť súčasťou údajnej organizovanej skupiny.

Slobodník je zároveň dôležitým svedkom v kauze Očistec, kde usvedčil niekoľkých bývalých kolegov i samého seba z korupcie a ďalších trestných činov. Je tak viac ako pravdepodobné, že obvineného čaká mnoho výsluchov týkajúcich sa jeho pracovných aktivít.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, FB/Milan Lučanský