Exšéf NAKA Zurian sa skrýva v zahraničí: Dostal list, v ktorom…!

Dátum:

Bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Branislav Zurian bol nútený odcestovať zo Slovenska, keďže záhadné udalosti a odkazy ho presvedčili, že život jeho samotného i blízkych je v ohrození. Dokonca sa obrátil aj na generálnu prokuratúru.

Exšéf NAKA požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru v polovici mája a už o týždeň neskôr u neho doma v Poprade zasahovala polícia, keď sa nachádzal na dovolenke v zahraničí. Zurian bol však obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Už v júni však generálna prokuratúra všetky obvinenia zrušila, keďže ich považovala za nezákonné, neopodstatnené a predčasné.

Tentokrát sa bývalý policajt obrátil na generálnu prokuratúru, keď podal trestné oznámenie. Pred pár týždňami si totiž za stieračom svojho auta našiel výhražný odkaz v znení: ,,Milan ťa už čaká. Teší sa na teba.“ Je viac ako zrejmé, že autor listu mal na mysli zosnulého policajného generála Milana Lučanského (†51). V rovnakom období si Zurian všimol, že je sledovaný neznámou osobou.

Poslednou kvapkou bol list zastrčený vo dverách jeho domu, ktorý našiel syn exšéfa NAKA. Napísať ho mal jeden z bývalých kolegov, ktorý chcel Zuriana varovať. ,,Na rovinu- Braňo Dunčko (pozn. red. operatívec v NAKA) ťa nenávidí, stále vykrikuje, že ti neodpustí, ako si ho vtedy pred nami ponížili kvôli tým záznamom. Práve Braňo Dunčko písal o tebe veľa záznamov a smial sa, že on ťa pôjde zobrať do basy,“ má sa uvádzať v inkriminovanom liste.

Zurian sa tak bojí o život a o svojich blízkych, v dôsledku čoho už takmer mesiac žije v rusky hovoriacej krajine, no konkrétne miesto, samozrejme, nechcel prezradiť. ,,Zatiaľ som tu spokojný, aj keď mi je veľmi smutno za deťmi a rodinou. Mám tu prácu, snažím sa nemyslieť na to, ako sa rozpadá právny systém na Slovensku. Keď budem vidieť, že Slovensko je pre mňa bezpečnou krajinou, vrátim sa domov,“ povedal pre týždenník Plus 7 dní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: YT/Televízia TA3, FB/Milan Lučanský

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...