Exšéf polície Tibor Gašpar je na slobode: Plánuje sa venovať…!

Dátum:

Je to presne rok, čo vyšetrovatelia NAKA zadržali policajného exprezidenta Tibora Gašpara a ďalších bývalých policajných funkcionárov v kauze Očistec. Obvinení boli zo závažných trestných činov, no karta sa aktuálne obrátila. Najvyšší súd totiž všetkých pustil na slobodu!

5. novembra 2020 zasahovala NAKA v rôznych kútoch Slovenska, pričom počas obrovskej policajnej akcie zadržali vyšetrovatelia aj exšéfa polície Tibora Gašpara. Bol obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, za prečin podplácania a za prijímanie úplatku.

V októbri prvostupňový súd rozhodoval o predĺžení väzobného stíhania, ktoré zamietol a obvinených pustil na slobodu. Prokurátor podal sťažnosť, v dôsledku čoho sa celá vec posunula na Najvyšší súd. Ten rozhodol, že neexistujú zákonné dôvody na predĺženie väzby obvinených, ktorá mala trvať do 5. novembra 2021.

Gašpar tak bol včera (4. novembra) v poobedňajších hodinách oslobodený, pričom pre neho prišiel jeho syn Pavol. Aj keď je prepustený z väzby, naďalej bude stíhaný na slobode. Pri odchode z väznice mu do reči príliš nebolo. ,,Nebudem nič komentovať do právoplatného skončenia veci, lebo ešte to niekto zneužije proti mne,“ povedal. Na otázku, čo plánuje robiť v budúcnosti, mal jasnú odpoveď. ,,Venovať sa obhajobe tak, ako som to robil takmer rok,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/Aktuality.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...