Je tomu len zopár hodín, čo celé Slovensko obletela informácia, ktorá pobavila množstvo Slovákov spochybňujúcich aktuálne kroky vlády a pandemickej komisie. Potom, čo hlavný hygienik Ján Mikas nechal zatvoriť fitnesscentrá, sa k jeho „fyzičke“ vyjadril aj najznámejší slovenský tréner Maroš Molnár, ktorý ho nepriamo pozval do šou Extrémne premeny!

Od 15. októbra vstúpili na Slovensku do platnosti nové bezpečnostné opatrenia vyplývajúce z rokovaní Ústredného krízového štábu na čele s Jánom Mikasom. Hygienik sa stal od marca mimoriadne medializovanou osobnosťou, pričom verejnosť opakovane nepretriasala len jeho vyjadrenia či postoje, ale aj kilá navyše. Práve škodoradostní fanúšikovia následne húfne kontaktovali trénera Maroša Molnára, aby urobil z Jána Mikasa nového človeka a pozval ho na natáčanie šou Extrémne premeny.

„Ahojte, priatelia, píšete mi, aby som pána Mikasa zobral do Extrémnych premien. Ale to nemôže vychádzať z vás, musí to chcieť on sám, urobiť premenu, vyjadril sa na margo internetových výziev prostredníctvom videa. „Hlavne by nemal zakazovať šport. Povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie. Naše deti musia športovať, ak nechceme podporovať obezitu. Ja som otvorený každej výzve,“ pokračoval Molnár, pričom dodal, že je pripravený hygienikovi pomôcť.

Aj keď sa spočiatku príspevok Maroša javil ako recesia s dobrým úmyslom, vzápätí svoje vyjadrenie oľutoval a prostredníctvom sociálnej siete celú situáciu objasnil. „Reakcia na pána Mikasa nebola absolútne útočná. Som ten, ktorý sa naozaj snaží pomáhať ľuďom s ich prosbou o pomoc. Na Instagrame aj Facebooku mi prišli správy, aby som pána Mikasa vyzval do Extrémnych premien od ľudí, nielen „svalovcov“ – ako to nazvali média, ale aj od bežných ľudí, ku ktorým sa aj ja už dlhšiu dobu prihováram a motivujem ich k cvičeniu, športu, zdravému životnému štýlu,“ priblížila obľúbená tvár TV Markíza, pričom pridáva aj slová pokory.

„Ak som sa pána Mikasa dotkol, ospravedlňujem sa…. Vyjadril som však svoj názor na situáciu, ktorá tu vznikla…. Stojím si za tým, že šport povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie, je prevenciou voči iným vážnym ochoreniam. Tiež som prízvukoval, že každý, kto chce, sa môže prihlásiť do Extrémnych premien,“ uviedol Maroš a následne odporučil fanúšikom aktívny pohyb, príjem ovocia, zeleniny a podporovanie svojej imunity.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: iG/maros_molnar, YouTube