Napriek tomu, že Slováci aktívne bojujú proti prísnym bezpečnostným opatreniam voči koronavírusu, ten v krajine doslova prekvitá. Ako totiž uviedol premiér Igor Matovič, len za štvrtok je evidovaných alarmujúcich 419 nových pacientov s pandemickým ochorením!

“Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú… priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým,” napísal na sociálnej sieti Facebook premiér Igor Matovič. Verejnosti zároveň oznámil, že len za štvrtok (24. septembra) bolo na Slovensku evidovaných 419 nových prípadov koronavírusu z 5 540 testovaných ľudí.

Ako tiež uviedol, potom, čo sa snažil bojovať za zvýšenie počtov hostí na svadbách či spoločenských udalostiach, ostal sklamaný. “Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí,” zdôraznil Igor Matovič. Či Slovensko opäť pristúpi k razantným bezpečnostným opatreniam síce nepriblížil, no už teraz je zrejmé, že podľa premiéra sme si to pokazili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: korona.gov.sk, FB/I.M.