Prostredníctvom Facebooku sa šíri správa o tom, že Mark Zuckerberg vyzýva všetkých používateľov Facebooku na skontrolovanie svojho konta prostredníctvom skratky BFF. Ide skutočne o správu od generálneho riaditeľa tejto sociálnej siete?

Upozornenie sa objavilo na nástenkách tisícov používateľov. Princíp by mal byť v tom, že ak do komentára pod tento príspevok napíšete písmená BFF, mali by sa zobraziť v zelenej farbe. V tomto prípade je váš facebookový účet chránený. Avšak ak sa písmená nezmenia po odoslaní komentára na zeleno, odporúča sa okamžite zmeniť heslo, pretože účet by mohol niekto “hacknúť”.

Príspevok sa objavil na Facebooku už mnohokrát, a to v rôznych jazykoch a formátoch. Portál Buzzfeed informoval, že jediná jeho verzia bola zdieľaná 76-tisíckrát a mala 87-tisíc komentárov.

V skutočnosti však Mark Zuckerberg žiadnu BFF skratku nevytvoril a ide o hoax. Niektoré komentáre sa zobrazujú v zelenej farbe, iné sa nezafarbia. Nesúvisí to však s tým, či je váš účet chránený. Ide o funkciu Text Delight, ktorá je na Facebooku novinkou. Niektoré frázy sa tak automaticky zobrazujú s vlastnými animáciami a BFF bola medzi ne zaradená v januári. Ak sa animácia (v tomto prípade zmena farby) u niekoho nezobrazí, pravdepodobne to súvisí s nastaveniami v prehliadači.

Zdroj: snopes.com | Foto: pixabay