Facka, ktorá obletela svet: Prvé vyjadrenie Willa Smitha i Chrisa Rocka!

Dátum:

Tohtoročné udeľovanie Oscarov sa nevyhlo viacerým neprehliadnuteľným momentom, pričom tým najvýraznejším bol konflikt medzi komikom Chrisom Rockom a hercom Willom Smithom. Ten uštedril počas galavečera moderátorovi ostrú facku, po ktorej sa mnohí pýtajú, či išlo o primeranú reakciu.

94. ročník udeľovania Oscarov prebiehal v Dolby Theatre v Los Angeles, kde najviac ocenení získal dobrodružný film Duna. Mimoriadnu pozornosť si však vyslúžil aj najlepší herec v hlavnej úlohe, ktorým sa stal Will Smith za stvárnenie Richarda Williamsa v životopisnej snímke King Richard.

Ešte predtým však na pódiu vystúpil komik a herec Chris Rock, ktorý sa humorom sebe vlastným prihovoril nielen divákom, ale aj prítomným hosťom. Po ironickej poznámke na adresu Jady Pinkett-Smith, ktorá trpí ochorením alopécia, Will Smith vstal a uštedril Rockovi výchovnú facku pred zrakmi miliónov divákov. „Neber si meno mojej ženy do tej svojej zas*atej huby!“ zakričal následne rozzúrený herec, ktorý bránil česť svojej manželky.

Oscarová hviezda svojou reakciou rozdelila svet na dva tábory, a kým niektorí s jeho postojom voči nemiestnej poznámke súhlasia, mnohí sú presvedčení, že násilie nemá pri riešení podobných sporov miesto. A ako na situáciu reagoval samotný Chris? „Ešte sme spolu nehovorili. Stále spracovávam, čo sa stalo,“ uviedol počas svojej šou v Bostone, pričom zdôraznil, že napriek všetkým špekuláciám so Smithom doposiaľ nebol v kontakte.

Ten sa deň po odovzdávaní cien prihovoril svojim fanúšikom a ospravedlnil sa nielen im, ale aj akadémii a Chrisovi. „Moje správanie na včerajšom udeľovaní Oscarov bolo neprijateľné a neospravedlniteľné. Vtipy na môj účet sú súčasťou práce, ale vtip o Jadinom zdravotnom stave som nezniesol a reagoval som emotívne. Chcel by som sa ti verejne ospravedlniť, Chris. Bol som mimo a mýlil som sa. Som v rozpakoch a moje činy nenaznačovali muža, ktorým chcem byť. Vo svete lásky a láskavosti nie je miesto pre násilie,“ uviedol okrem iného Will.

Podľa denníka Daily Mail je aktuálne voči Smithovi vedené disciplinárne konanie, kedy má možnosť obhájiť sa písomnou formou, avšak vyhodnotenie incidentu môže viesť až k odobratiu jeho ocenenia či doživotnému zákazu účasti na udeľovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Daily Mail, IG/WillSmith, Chris Rock

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...