Stále iba 19-ročný Juraj Slafkovský sa stal v zápase medzi Montrealom a Anaheimom druhou hviezdou zápasu. Pri triumfe 5:0 strelil gól, ktorému predchádzali i dve asistencie.

Juraj Slafkovský tak zaznamenal svoj prvý 3-bodový zápas v kariére, svoju sériu so ziskom aspoň bodu natiahol na šesť zápasov a upevnil si pozíciu v čele národnej produktivity.

Stal sa iba druhým hráčom v histórii najstaršieho aktívneho klubu v NHL, ktorý ako tínedžer získal šesťkrát v rade bod a v najbližšom dueli sa môže v čele štatistiky osamostatniť.

Aktuálne má na konte 11 gólov a 16 asistencií, v oboch prípadoch je lídrom medzi Slovákmi, logicky teda kraľuje aj produktivite. Aktuálne má náskok na Tomáša Tatara, slovenského kráľa NHL ostatných piatich rokov. Je tak na ceste stať sa jedenástym národným víťazom produktivity.

→ všetci víťazi slovenskej národnej produktivity v NHL

Slovenský útočník je v aktuálne na 4. mieste v klubovej produktivite a v histórii NHL je medzi Slovákmi napriek mladému veku na 41. mieste. Ak sa mu bude do konca sezóny naďalej dariť, môže poskočíť aj o 4-5 priečok.

Gól Juraja Slafkovského

Zdroj: Quanthockey | Foto | Video: X/Canadiens Montréal