Legendárny spevák Peter Nagy sa pohybuje na hudobnej scéne už neuveriteľných 37 rokov. Na jeho hitoch vyrastali celé generácie a dodnes si ich spievajú deti i seniori. Nedávno však musel čeliť tvrdej kritike fanúšičky, ktorá navštívila jeden z jeho koncertov.

Peter Nagy je obľúbený nielen na Slovensku, ale i v Českej republike. Pred pár dňami mal spoločne s kapelou Indigo koncert v Prahe v divadle Hybernia. Na hudobnom vystúpení bola aj Hana, ktorá je vernou fanúšičkou speváka už 20 rokov. Práve tento koncert však označila za najhorší, na akom kedy bola. Sedela v prvom rade, pričom malo byť celé vystúpenie zle nazvučené. Kritizovala spev, gitary i klavír, ktoré mali byť spojením obrovského zvukového chaosu. Zvukára nazvala totálnym amatérom.

Slovenka sa následne pustila priamo do obľúbeného speváka. ,,Pôsobil, ako keby ho to tam už nebavilo, miestami na mňa pôsobil vyslovene otrávene. A ďalej. Dostali sme prísľub od panej zo zákulia, že Peter medzi fanúšikov určite príde, ale Peter medzi tým zduchol jak taký smrad, ani mú, ani bú. Proste si sa vyparil. O mňa nejde, ale čakalo tam na teba vyše dvoch hodín možno 15 ľudí dokopy, a to boli tí najskalnejší,” s hnevom napísala na sociálnej sieti. Hana je presvedčená, že z úcty k fanúšikom sa mal aspoň na chvíľu medzi nimi ukázať.

Na negatívnu reakciu napokon zareagoval aj samotný umelec. Peter Nagy jej vysvetlil, že reproduktory sú smerované na celé hľadisko, v dôsledku čoho zvuk koncertu v prvých radách nie je práve ideálny. ,,Ten promotér alebo nejaká pani, čo vám údajné stretnutie sľúbil, so mnou toto nekozultoval, takže ja som nikomu nič nesľuboval. Okrem iného, idem už desiaty deň bez pauzy a v tejto únave mám obavy sa nakaziť, keď na Vás rozpráva veľa ľudí v tesnej blízkosti, čo pri fotení sa naozaj tak deje, tak to je riziko. Ak by som ochorel, tak musím zrušiť ďalšie predstavenia a vystúpenia,” bránil sa slovenský spevák na sociálnej sieti.

Nagy taktiež uviedol, že po koncerte mal naplánovaný rozhovor pre CNN Prima s Martinou Jandovou a následne ho do šatne prišli navštíviť rodinní priatelia. Potom, čo si zbalil svoje veci, musel ešte riešiť dva mikrobusy s aparatúrou, ktoré českí policajti zaistili papučou. ,,Takže po vyjednávaní s políciou potme a v daždi sme odchádzali okolo polnoci domov. To, čo vidíte na pódiu, je koncert, na ktorý sa vždy teším a odohráme ho s kapelou vždy s plným nasadením. Ale, žiaľ, pre mňa je to len desatina mojej práce,” zdôraznil 63-ročný hudobník.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/PETER NAGY MUSIC