Karel Gott je nepochybne legendou českej i slovenskej hudobnej scény. Kariéra ikonického speváka je úspešná desiatky rokov, pričom ho nezlomili ani vážne zdravotné problémy. Fanúšikovia na spevákovi zbožňujú, že sa vždy opäť postaví na nohy s cieľom objaviť sa na pódiu a potešiť ich.

Uznávaný spevák sa na hudobnej scéne pohybuje viac ako 60 rokov, pričom svojím spevom dokázal ohúriť státisíce poslucháčov z Českej republiky, Slovenska, Nemecka i ďalších krajín Európy. Jeho neustále rastúcu slávu však zabrzdili vážne zdravotné problémy.

V posledných rokoch musel bojovať so zákernou rakovinou lymfatických uzlín, následne podstúpil urgentnú operáciu brucha a koncom minulého roka musel byť hospitalizovaný v súvislosti so zhoršujúcim sa zápalom dýchacích ciest. Liečba a zákroky v poslednom období však ,,božskému Kájovi“ natoľko oslabili imunitu, že v niektorých prípadoch musí byť v karanténe.

Práve to je dôvod, prečo oficiálne zrušil veľkolepý koncert k jeho 80. narodeninám, ktorý sa mal konať v pražskej O2 aréne. ,,Oslabená imunita pánu Gottovi nedovolí zapojiť sa naplno do príprav koncertu tak, ako by si to ideálne predstavoval a ako je jeho zvykom. Nechce totiž sklamať svojich priaznivcov tým, že by hrozilo zrušenie koncertu tesne pre jeho konaním,“ uviedla spevákova manažérka Aneta Stolzová pre blesk.cz.

Fanúšikovia boli smutní, keďže sa na úžasnú atmosféru v prítomností Gotta veľmi tešili. Nádej sa objavila v podobe slávnosti v Divadle Na Jazerce, ktorá mala byť akousi náhradou za veľkolepý koncert. Bohužiaľ, išlo o skromné priestory a výnimočného večera sa zúčastnila predovšetkým rodina, priatelia a kolegovia maestra, vďaka čomu dostali fanúšikovia minimálnu šancu byť súčasťou oslavy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz, televizeseznam.cz  |  Foto: Instagram/OfficialKarelGott, Facebook/Rádio Impuls-Ráááádio, Facebook/Karel Gott