Známe filmy o Harry Potterovi prišli o ďalšieho obľúbeného herca. Sympatický Brit, ktorý má na konte množstvo známych snímok, vo štvrtok 3. augusta zomrel. Smutnú správu potvrdila jeho rodina. Zostali po ňom tri deti – syn Paul a dcéry Justine a Emma. 

Divadelný a filmový herec, Robert Hardy, zomrel vo štvrtok 3. augusta vo veku 91 rokov, informuje BBC. Úmrtie potvrdila jeho rodina. Mladšie ročníky ho poznajú ako ministra mágie Corneliusa Fudgea, z filmov o Harry Potterovi. V minulosti hviezdil v televíznom seriáli All Creatures Great and Small Robert Hardy. Ukázal sa aj v seriáli Všetky veľké a malé stvorenia ako veterinár Siegfied Farnon.

Zahral si aj v mnohých ďalších snímkach ako napríklad Ideálny manžel či Desiate kráľovstvo. Posledný film na jeho konte s názvom Margaret pochádza z roku 2009. Svoj hlas prepožičal postave D’Artagnan z filmu Traja mušketieri. Okrem toho napísal aj knihy o lukostreľbe. Bol tiež veľkým milovníkom histórie, hudby, literatúry, výtvarného umenia a veľmi dobre sa vyznal v archeológii. Jeho herecká kariéra trvala krásnych 70 rokov.

 

Rest In Peace to actor Robert Hardy. /* ❤️ #corneliusfudge #roberthardy #harrypotter

Príspevok, ktorý zdieľa Harry Potter (@thedailypotterr),

Zdroj: BBC | Foto: Twitter, Instagram, Facebook