Zo sveta hudby dorazila ďalšia nepríjemná správa. Vo veku 85 rokov odišiel na večný odpočinok známy spevák a niekdajšia R&B legenda. So svojimi hitmi sa v 60-tych rokoch pravidelne umiestňoval v prestížnych hudobných rebríčkoch na popredných priečkach.

Vo veku 85 rokov zomrel 16. februára Chuck Jackson. Legendárny spevák R&B štýlu poslednýkrát vydýchol v americkej Georgii, pričom smutnú správu podľa informácií Variety priniesol Ady Croasdell z Kent Records.

Jeden z najväčších soulových spevákov všetkých čias, Chuck Jackson, zomrel 16. februára. Jeho odchod hlboko zasiahne ľudí po celom svete,” odkázal. Umelec sa stal hviezdou ešte v 60-tych rokoch, keď sa do povedomia fanúšikov zapísal hitom Any Day Now z roku 1962.

Song sa dostal do rebríčka TOP 25 a v nasledujúcich rokoch vydal množstvo ďalších piesní, ktoré skončili v anketách obľúbenosti na popredných priečkach. Skladbu Any Day Now pritom napísal so spoluautorom Burtom Bacharachom, ktorý, bohužiaľ, tiež zomrel pred niekoľkými týždňami. V roku 1992 získal ocenenie od Rhythm and Blues Foundation, Pioneer Award. V súkromnom živote si hudobník prešiel dvomi manželstvami a zanechal za sebou dve deti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: variety.com  | Foto: YT/CHUCKJACKSONVEVO