Pri nehode na floridskej diaľnici zahynul basgitarista americkej metalovej skupiny Adrenaline Mob – David Zablidowsky. Podľa informácií úradov sa zranilo ďalších sedem ľudí, jeden z nich je v kritickom stave. 

K dopravnej nehode došlo v piatok 14. júla v čase, keď skupina Adrenaline Mob cestovala z Biloxi v štáte Mississippi do St. Petersburgu na Floride. Tu mali v piatkový večer koncertovať.

Nakoľko im však praskla na karavane pneumatika, boli nútení zastaviť a defekt opraviť. Ako zastavili na kraji, zrazil ich kamión, ktorého vodič vybočil z cesty. Šofér kamiónu neutrpel pri nehode žiadne zranenia.

Americká skupina Adreanilne Mob vznikla na začiatku roka 2011 a prvé živé vystúpenie uskutočnila 24. júna 2011 v New Yorku. Za zrodom skupiny stál spevák Russell Allen z kapely Symphony X, gitarista Mike Orlando a bubeník Mike Portnoy z Dream Theater, ktorého v roku 2013 nahradil A.J. Pero z Twisted Sister. Ten v roku 2015 prekonal infarkt a zomrel. Na bicie hrá od roku 2016 v skupine aj Jordan Cannata. Samotný David Zablidovsky si v minulosti zahral s kapelami Trans-Siberian Orchestra a ZO2.

Mike Orlando, Russell Allen a Jordan Cannata utrpeli pri nehode taktiež vážnejšie zranenia.

Zdroj/Video: en.wikipedia.org, musicfeeds.com.au, Twitter | Foto: Facebook Marissa Sarbak – CBS4