Známe filmové aj hudobné osobnosti, ktoré zabávali svojich fanúšikov celé desaťročia, postupne odchádzajú na večný odpočinok. Najnovšie vyšla na verejnosť aj smutná správa o úmrtí známeho herca. Najviac sa preslávil úlohou v obľúbenej komediálnej sérii Policajná akadémia. 

Vo veku 89 rokov zomrel George R. Robertson, pričom smutnú správu zverejnila jeho najbližšia rodina. Známy herec sa preslávil ako hviezda komediálnej série Policajná akadémia, kde stvárnil postavu náčelníka Hursta. Vo filmoch si zahral až v šiestich pokračovaniach, pričom nakrúcanie začalo v roku 1984.

Robertson sa okrem toho objavil na plátne vo filmoch ako Hirošima admirála Leahyho, The Pentagon Papers, The Path to 9/11 či Still Mine. Zahral si aj v troch snímkach, ktoré boli nominované na ocenenie Oscar, a to Airport, Norma Rae a JFK. Hereckej kariére sa celkovo venoval neuveriteľných 60 rokov, za čo si v roku 1993 vyslúžil cenu Margaret Collierovej za mimoriadny prínos herectvu a cenu Gemini za humanitárnu pomoc s deťmi.

O súkromnom živote Robertsona sa veľa nevie, no herec bol až 61 rokov ženatý s Adele Marie Probst. Po smrti za sebou zanechal dve dcéry, Sarah Robertson a Ellu Robertson, dve vlastné a tri nevlastné vnúčatá. Športový svet zarmútilo úmrtie legendárneho pretekára F1.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hollywoodreporter.com │ Foto: Twitter