Fanúšikovia hudobného sveta sú opäť v slzách. Vo veku 77 rokov nás navždy opustila hudobná legenda, ktorá získala niekoľko Grammy ocenení a napokon skončila aj v Rock’n Rollovej sieni slávy. Osudným sa jej stal srdcový infarkt.

Fanúšikovia hudobného sveta sú opäť v smútku po tragickej správe. Navždy nás totiž opustila legenda Malcolm John Rebennback, známy pod pseudonymom Dr. John. Vo veku 77 rokov sa mu stal osudným srdcový infarkt. O smutnej udalosti informovala na sociálnej sieti jeho najbližšia rodina: “Na prelome 6. júna odišla po srdcovom infarkte ikonická hudobná legenda Malcolm Joh Rebennbak, Jr., známy ako Dr. John,” uviedli.

Dr. John si získal publikum svojimi hitmi v štýle blues, jazz, boogie a rock’n roll. Počas svojej bohatej kariéry získal šesť Grammy ocenení a nahral viac ako 20 albumov. V roku 2011 ho John Legend uviedol do Rock’n Rollovej siene slávy. Inšpiráciu k piesni “Right Place, Wrong Time” (Správne miesto, nesprávny čas) sa mu stal strašný incident, pri ktorom po streľbe prišiel o prsteník na ľavej ruke.

Hudobník sa ale v posledných rokoch držal v ústraní a od roku 2017 sa príliš neukazoval na verejnosti a zrušil viaceré koncerty. Za Dr. Johnom smútia viaceré známe osobnosti, medzi inými aj legenda skupiny Beatles Ringo Starr, ktorý zanechal kolegovi odkaz na Twitteri: “Boh žehnaj Dr. Johna. Pokoj a lásku celej jeho rodine.

Zdroj: express.co.uk │ Foto: YouTube/CBS News, Twitter, Pexels