Hudobní fanúšikovia sa pred niekoľkými hodinami dozvedeli ďalšiu smutnú správu. Vo veku 79 rokov odišla na večný odpočinok slávna speváčka a hudobníčka z britsko-americkej rockovej kapely. Poslednýkrát mala vydýchnuť v nemocnici po krátkom boji s chorobou.

Vo veku 79 rokov zomrela Christine McVie zo známej britsko-americkej rockovej skupiny Fleetwood Mac. Speváčka, skladateľka aj klávesistka mala podľa vyjadrenia najbližšej rodiny na sociálnej sieti poslednýkrát vydýchnuť v stredu v nemocnici po neznámej krátkej chorobe.

Hoci nie je verejnosti známa presná príčina úmrtia, umelkyňa odišla na druhý svet obklopená rodinou. Kapela Fleetwood Mac vznikla v roku 1967 v Londýne, pričom medzi jej najslávnejšie hity patrí nepochybne Little Lies, Go Your Own Way, Dreams, Don’t Stop či You Make Loving Fun.

Speváčka sa pridala k formácii v roku 1970 po sobáši s basgitaristom Johnom McVie. Celých 28 rokov sa následne podieľala na vzniku skladieb ako autorka, speváčka, ako i klávesistka. Bola taktiež dôležitou súčasťou albumu Rumours z roku 1977, z ktorého sa predalo viac ako 40 miliónov kópií a zaradil sa tak medzi najpredávanejšie albumy v dejinách. McVie bola v roku 1998 spolu s kapelou uvedená do Rokenrolovej siene slávy. Slovákov tiež zarmútila smrť známej bábkoherečky, ktorej hlas milovali celé generácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/Guardian News, Fleetwood Mac, Twitter