1. októbra sa Česko i Slovensko ponorilo do smútku, keď po boji s akútnou leukémiou navždy odišiel klenot domácej popmusic. Obľúbený spevák Karel Gott podľahol chorobe vo veku 80 rokov, pričom jeho smrť zasiahla celé generácie fanúšikov.

Karel Gott bol najúspešnejším hudobníkom domácej scény a počas svojho života bol charakteristický aj jedinečným šarmom či humorom. O to viac zasiahla jeho poslucháčov správa o úmrtí umelca, na ktorého hitoch vyrastali celé generácie Čechov, Slovákov, ale aj Nemcov.

A práve tí, ktorí ho obdivovali, majú dôvod na radosť. Ako avizovala maestrova manželka Ivana, 15. decembra, a teda pár dní pred Vianocami, sa uskutoční spomienkový koncert Karla Gotta. Táto udalosť mala byť pri príležitosti 80. narodenín osobnou rozlúčkou hudobníka s fanúšikmi, pričom sa sám podieľal na jej organizácii.

Zlý zdravotný stav mu už však, žiaľ, nedovolil koncert uskutočniť, a tak to urobí v jeho mene zdrvená vdova. Na koncerte, ktorý bol vypredaný do jednej hodiny od spustenia, vystúpia za doprovodu Bandu Pavla Větrovce v O2 aréne najväčšie hviezdy českej a slovenskej populárnej hudby. V rámci večera tiež prevezme onkológ, prof. MUDr. Marek Trněný, CSc. šek na podporu výzkumu v oblasti lymfómu a leukémie.

“Manžel si ešte počas svojho života uvedomoval, že koncert na jeho pamiatku by mal byť usporiadaný pre jeho priaznivcov. Chcel, aby organizátorom koncertu bola Karel Gott Agency a svojmu najbližšiemu teamu uviedol i veľmi konkrétne predstavy podoby koncertu. Budeme sa snažiť jeho priania naplniť,” uviedla Ivana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: karelgott.com | Foto: FB/Karel Gott