Na večný odpočinok sa odobral uznávaný hudobník a herec, ktorého okrem iného preslávila aj postava v seriáli Hra o tróny. Informácia o jeho smrti bola zverejnená na oficiálnom facebookovom účte gitaristu, pričom poslednýkrát vydýchol v pohodlí domova v kruhu svojich najbližších.

Vo veku 75 rokov zomrel britský muzikant Wilko Johnson. Aj napriek tomu, že sa takmer celý život pohyboval na hudobnej scéne, fanúšikovia ho poznajú hlavne ako nemého kata Ilyna Payna z populárneho seriálu Hry o tróny.

Wilkovi v roku 2013 diagnostikovali rakovinu pankreasu v neskorom štádiu, pričom odmietol chemoterapiu. Podľa lekárov mu ostávalo deväť až desať mesiacov života. V rovnakom roku vyšetrenia ukázali, že ide o menej agresívny neuroendokrinný nádor, ktorý vážil tri kilogramy. Pri náročnej operácii mu ho odstránili, vďaka čomu sa zbavil onkologického ochorenia.

Johnsonova hudobná kariéra sa začala v roku 1971, keď s kamarátmi založil skupinu Dr. Feelgood. Spoločne nahrali štyri albumy, pričom tri z nich sa umiestnili v prvej 20-ke britského rebríčka. Neskôr založil kapelu Solid Senders, s ktorou vydal v roku 1978 jeden album. Jeho najdlhšie trvajúcim hudobným zoskupením bola kapela Wilko Johnson Band, s ktorou hral tri desaťročia, pričom vydali sedem albumov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com | Foto: FB/Wilko Johnson, Twitter