Jedna z najslávnejších českých skupín na svojom facebookovom profile ohlásila koniec. Stalo sa tak po 20 rokoch účinkovania na hudobnej scéne, napriek tomu, že ich koncerty boli takmer vždy beznádejne vypredané.

O rozpade Chinaski ako prvý informoval český online denník Blesk. Niektorí z vás nám po O2 aréne povedali, že sme hrali, akoby to bolo naposledy. A pravda je, ono to v aktuálnej zostave skutočne bolo skoro naposledy,”vyhlásili členovia Chinaski.

Gitarista Fratišek Táborský a líder kapely Michal Malátny však popreli, že by sa partia rozchádzala v zlom. „K tomu, aby to fungovalo, potrebuje každá kapela vnútornú chémiu medzi všetkými členmi. A tá, ktorú sme mali, už vyprchala… Uvedomili sme si, že zmena je život.” Do svojich radov by chceli privítať nové tváre.

Táto česká pop rocková kapela odohrá ešte v tradičnej zostave koncerty, ktoré majú naplánované do konca roka. Naposledy si spolu zahrajú 18. decembra v Brne. „Tam s nami naposledy na pódiu uvidíte Otu, Štepána, Ondru a Kužiho,” píše sa vo vyhlásení.

Zdroj: blesk.cz | Foto: Pexels, Facebook | Video: youtube.com