Herecký svet je v slzách! V piatok (5. februára) prišla z Hollywoodu mimoriadne smutná správa o úmrtí jedného z legendárnych hercov starej generácie, ktorý skonal vo veku 91 rokov. Christopher Plummer, držiteľ Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe, zomrel vo svojom dome v Connecticute.

Správu o úmrtí Christophera Plummera, umelca, ktorého kariéra na javisku a plátne trvala neuveriteľných 70 rokov, potvrdila jeho rodina pre Deadline. “Vďaka svojmu umeniu a ľudskosti sa dotkol sŕdc nás všetkých a jeho legenda bude pretrvávať aj po všetky ďalšie generácie,” uviedol jeho manažér Lou Pitt. Plummer bol držiteľom cien Emmy a Tony v hereckých kategóriách, pričom v roku 2012 získal Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Začiatky. 

Stal sa tak vôbec najstarším hercom, ktorý kedy získal práve toto ocenenie. V polovici šesťdesiatych rokov pre magazín Ageless povedal, že má za sebou dve neúspešné manželstvá a pitie sa mu vymklo spod kontroly. S pomocou tretej partnerky, bývalej britskej herečky Elaine Taylor, po ktorej boku poslednýkrát vydýchol, však oživil svoju kariéru. Herec sa objavil v množstve úspešných filmov, medzi inými 12 opíc, Za zvukov hudby, Všetky prachy sveta, The Exception, Dom pri jazere alebo Čistá duša.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: deadline.com | Video: YouTube