Česko i Slovensko len pred okamihom zarmútila tragická správa o úmrtí obľúbenej speváčky Hany Zagorovej, ktorá skonala vo veku 75 rokov. Informáciu už potvrdil aj jej manažér Luboš Kříž, a taktiež manžel Štefan Margita (66).

Len pred pár minútami informovala česká TV Prima o úmrtí speváčky Hany Zagorovej, ktorá dlhodobo bojovala so zdravotnými problémami. Jedna z najúspešnejších hudobníčok českej scény, ktorá je držiteľkou viacerých prestížnych ocenení, pochádzala z Ostravy, pričom kariéru začala v roku 1963 na súťaži Hledáme nové talenty. Prvý singel Prý jsem zhýralá vydala o päť rokov neskôr po štúdiu herectva na JAMU.

Najpredávanejšia česká speváčka všetkých čias získala deväť Zlatých slávikov, kým na svojom konte má stovky hitov. K najznámejších skladbám Hany Zagorovej patria Můj čas, Duhová víla, Maluj zase obrázky, Ta pusa je tvá či Mimořádní linka. Umelkyňa bola šesť rokov vydatá za tanečníka Vlastimila Harapesa a od roku 1992 za speváka Štefana Margitu. Hana počas celého života bojovala s poruchou tvorby krvi, kým po prekonaní koronavírusu sa jej zdravotný stav výrazne zhoršil a pretrvali u nej problémy spojené s postcovidovým syndrómom. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: CNN Prima NewsFoto: IG/hanazagorova_official | Video: YouTube