Bolo ich 21 a dnes už poznáme mená troch farmárov, ktorí o pár hodín zabojujú o výhru 75-tisíc eur. Po dlhých týždňoch bez rodiny i priateľov, dueloch a náročných úlohách sa tak musia pripraviť na disciplíny, v ktorých budú súťažiť v priamom prenose.

Po dramatickom dvojdueli sa napokon do tzv. zlatého týždňa dostalo šesť farmárov. Počas každého dňa navštevujú statok pomocníci, ktorými sú bývalí súťažiaci. Tí sa tak mohli naplno pripraviť na hry, vďaka ktorým získali zlaté tehličky.

Disciplíny boli skutočne náročné a rôznorodé, pričom Marek Fašiang sa priebežne rozhodol vyhlásiť prvého finalistu. Po sčítaní zlatých tehličiek jednotlivých farmárov sa napokon do finále prebojovala Martina ,,Muffy” Korkobcová, ktorej sa počas hier podarilo získať 14 vzácnych tehličiek. Alex, ktorá získala v priebehu týždňa iba jednu tehličku, musela Farmu opustiť.

V duelovej aréne sa nakoniec stretli Michal, Filip, Giulana a Tamás. Moderátor oznámil, že exfarmári dostali možnosť vyhodiť jedného z farmárov, pričom karta padla na svojskú študentku. Giulana neskrývala sklamanie, no taktiež poznamenala, že aspoň sa bude nachádzať v každej epizóde Farmy 14. Po smutnej správe prišla tá radostná, keďže druhým finalistom so ziskom najväčšieho počtu zlatých tehličiek sa stal Filip.

O poslednú miestenku vo finále zabojovali Michal a Tamás. Povolaním tanečník získal prvý bod vo vedomostnom kvíze. Druhou disciplínou bolo pílenie, pričom rýchlejší bol 35-ročný farmár, vďaka čomu vyrovnal skóre. Nasledovala úloha s názvom ,,Udrž dvierka”, kde museli súťažiaci držať veľkú váhu piesku nad hlavou. Samotného moderátora prekvapilo, keď sa Mišo veľmi rýchlo vzdal. Ďalší bod tak získal takmer bez námahy Tamás.

Štvrtou disciplínou bolo ,,Uchmatni vlajku”, v ktorej povolaním ZOO technik opäť vyrovnal stav. 22-ročný študent si následne vybral disciplínu ,,Udrž gulôčku”. Väčší pokoj a stabilitu preukázal Michal, ktorý sa dostal do vedenia. Poslednou disciplínou bolo ,,Hladné prasiatko”, kým víťazný bod získal znova rodák z Hatalova, ktorý vyhral duel, a zároveň sa stal tretím finalistom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: IG/farma.markiza, TV Markíza