Uplynulý pondelok došlo v Žiline k dopravnej nehode, pri ktorej bolo ohrozených 40 cestujúcich. V mestskej časti Zádubnie havaroval linkový autobus, pričom na mieste nehody okamžite zasahovali miestni hasiči a záchranné zložky.

Hasiči zo Žiliny zasahovali uplynulý pondelok pri fatálnej dopravnej nehode linkového autobusu, v ktorom sa v čase nešťastia nachádzalo 40 cestujúcich, z toho viac ako polovica detí. V mestskej časti Zádubnie utrpelo v dôsledku havárie zranenia rôzneho charakteru 14 osôb, ktorým bola okamžite poskytnutá prvá predlekárska pomoc.

Z doposiaľ nezistených príčin zišiel 61-ročný vodič z cesty, pričom mu pri dychovej skúške nebolo zistené požitie alkoholických nápojov. Ako uviedla Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR, miesto nehody opustilo bezprostredne po nešťastí viacero účastníkov. Nakoľko boli pasažierom spôsobené zranenia ťažšie i ľahšieho charakteru, transportovaní boli do blízkych nemocníc v Žiline, Čadci a Považskej Bystrici.

Zdroj: cas.sk, HaZZ