Pondelok sa na strednom Slovensku niesol v znamení tragédie. V ranných hodinách išiel muž po priechode pre chodcov v Banskej Bystrici, keď došlo k nešťastiu. Vozidlo, ktoré smerovalo na Brezno, totiž muža zrazilo, pričom jeho život sa už nepodarilo zachrániť.

Polícia Banskobystrického kraja informuje na sociálnej sieti o ďalšej tragédii, ktorá sa stala na cestách hneď v pondelok ráno. Po siedmej hodine na hlavnom ťahu I/66 v Banskej Bystrici došlo k veľkému nešťastiu, pri ktorom vyhasol život staršieho muža.

Ten prechádzal v smere od malej železničnej stanice na Národnú ulicu po priechode pre chodcov, keď ho zrazilo auto. Vozidlo smerovalo na Brezno. Na miesto boli okamžite privolané záchranné zložky, ktoré začali s resuscitáciou obete nehody.

Napriek veľkej snahe zdravotníkov starší muž zraneniam na mieste podľahol. Presné príčiny nehody, ako aj miera zavinenia, je aktuálne predmetom ďalšieho vyšetrovania polície, ktorá sa tak nemôže vyjadriť k podrobnostiam. Do vyšetrovania budú pribratí znalci z odboru cestnej dopravy i zdravotníctva. Slovensko pred pár hodinami zarmútila aj správa o úmrtí známeho hokejového trénera.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj