Kým ministerstvo zdravotnícka iba pred okamihom ohlásilo rekordný počet nových nakazených prípadov ohľadom koronavírusu, fatálne výsledky testovania zaznamenávajú aj v susedných Čechách. Tam sa totiž nárast nových pacientov za deň pomaly šplhá k desaťtisíc!

Na Slovensku bolo v piatok (9. októbra) vykonaných 11 123 testov na koronavírus, pričom pozitívne vyhodnotených bolo 1 887 z nich. K celej situácii sa vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý okamžite žiada o zvolanie pandemickej komisie, ako aj zasadnutie Ústredného krízového štábu. S o čosi horšou situáciou momentálne bojujú občania Českej republiky, kde sa denný nárast pacientov alarmujúco rúti k číslu 10 000.

Kým 4. októbra pribudlo u našich susedov 1 840 nových nakazených, v štvrtok sa ich počet navýšil na rekordných 5 394. Fatálny výsledok však malo piatkové testovanie, kedy zo 17 188 vykonaných testov bolo 8 618 pozitívnych. V Čechách je tak momentálne 55 296 aktívnych prípadov, pričom evidujú 905 úmrtí. V prepočte na 100-tisíc obyvateľov je na tom za posledných 14 dní Česko najhoršie z krajín Európskej únie.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: koronavirus.mzcr.cz