Polícia Slovenskej republiky informovala v piatok (15. októbra) verejnosť o mimoriadnom čine 26-ročného muža z okresu Košice-okolie. Ten mal v úmysle usmrtiť 48-ročnú ženu obzvlášť krutým spôsobom, pričom jej spôsobil vážne zranenia.

Polícia aj záchranári v uplynulých hodinách zasahovali pri nechutnom útoku pri Košiciach. Po vykonaní potrebných procesných úkonov a zabezpečení dôkazov obvinili z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu 26-ročného muža, ktorý v piatok podvečer zaútočil na 48-ročnú ženu. Tú mal napadnúť v blízkosti jedného z rodinných domov v obci Veľká Ida, pričom jej zaťal čepeľou sekery do oblasti hlavy.

Čin vykonal v úmysle spôsobiť jej smrť, kým obeť bola s vážnymi zraneniami prevezená do nemocnice a momentálne je v umelom spánku. „Polícia do 20 minút od spáchania tohto činu podozrivého muža vypátrala a obmedzila na osobnej slobode v miestnej osade. Tiež bola zaistená sekera, ktorou útočil,“ uviedla polícia. Útočníkovi hrozí v prípade dokázania viny za obzvlášť závažný zločin trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol