Rekordy sú od toho, aby sa prekonávali. Avšak nórsky kanonier Erling Haaland v službách Manchestru City teraz nastavuje latku poriadne vysoko. Už vo svojej premiérovej sezóne v Premier League vytvoril strelecký rekord a v tej aktuálnej mu to naďalej sype.

Čo sa týka gólov v Anglicku, vytvoril ich za tých menej ako osemnásť mesiacov viac než dosť. Mnohé ho ale ešte môžu čakať. Každopádne, najnovšie výrazne posunul rekord v rýchlosti dosiahnutia 50 gólov v Premier League.

ERLING HAALAND

Nór to stihol len za 48 stretnutí, čo je neuveriteľné, keďže defenzívy v Anglicku sú mimoriadne kvalitné. Ten päťdesiaty gól ale Nóra celkom nepotešil, keďže neznamenal víťazstvo. V šlágri kola Citizens remizovali 1:1 s Liverpoolom a Arsenal sa tak dostal do čela tabuľky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Erling Braut Haaland (@erling.haaland)

KOHO NÓR POKORIL?

Pred Haalandom bol rekordérom v tomto smere (medzičasom už päťdesiatnik). Ten do Premier League vtrhol ako kométa v drese Newcastlu v roku 1993 a v prvej sezóne sa presadil 34 krát. Aj tento rekord mu vzal práve Haaland. Na métu 50 gólov sa dostal napokon za 65 stretnutí, pričom po 43 góloch za rok a pol zmenil dres a stal sa hráčom Manchestru United.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 90min DE (@90min_de)

ĎALŠÍ KANONIERI

Čo sa týka ďalších skvelých hráčov, Alan Shearer, s 260 gólmi najlepší strelec histórie súťaže, dosiahol métu 50 gólov za 66 zápasov a uzatvára TOP 3. Na ďalších miestach sú futbalisti ako Ruud van Nistelrooy – 68 zápasov, Fernando Torres – 72 zápasov, Mohamed Salah – 72 zápasov či Pierre-Emerick Aubameyang – 79 zápasov. Ikonický Thierry Henry potreboval 83 zápasov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mohamed Salah (@mosalah)

Zdroj: Give Me Sport | Foto: IG/erling.haaland