Kvôli vyčíňaniu počasia museli zakročiť aj organizátori festivalov. Záverečnú časť programu museli zrušiť. A toto poriadne nahnevalo aj slovenskú modelku. 

Včera sa na Slovensku konali veľké festivaly, ktoré navštevuje množstvo ľudí. Koniec festivalu si však určite neužili podľa ich predstáv. Organizátori ich kvôli búrkam, dažďu a vetru museli ukončiť predčasne.

Festival Topfest býva v posledných rokoch na piešťanskom letisku, po tom ako sa tam presunul zo Zelenej vody pri Novom Meste nad Váhom. Každoročne na ňom vystupuje napríklad Kabát. Práve po koncerte obľúbeného Kabátu zrušili organizátori zostávajúcu časť programu. Fanúšikovia si tak ešte aspoň Kabát stihli vypočuť. “Je nám to ľúto, ale program na festivale Topfest 2016 musel byť z bezpečnostných dôvodov, kvôli pretrvávajúcemu vetru a dažďu, zrušený. Ďakujeme všetkým za účasť a pochopenie,” napísal Topfest krátko pred polnocou na svojej sociálnej sieti. Návštevníci festivalu prejavili zväčša pochopenie, no bolo im ľúto, že svoj koncert neodohrala práve obľúbená domáca kapela Horkýže Slíže.

Kabát svoj jediný koncert na Slovensku našťastie ešte stihol odohrať

[sociallocker]Hip Hop Žije Festival, ktorý sa odohrával v Bratislave na Zlatých Pieskoch musel byť tiež ukončený predčasne. “Pre vašu bezpečnosť sme vyprázdnili areál. Prišla búrka. Dáme vám vedieť akonáhle by sa počasie vylepšilo a budeme pokračovať, ak nám to bude umožnené. Budeme vás informovať,” informoval festival na svojej stránke o štvrť na desať večer.

Festival Hip Hop Žije museli zrušiť ešte skôr ako Topfest

Neskôr, krátko pred 22.30 už festival oficiálne ukončili: “Je nám ľúto, ale z bezpečnostných dôvodov sme núteni festival oficiálne ukončiť. Ide nám v prvom rade o vašu bezpečnosť a tá je pri aktuálnych poveternostných podmienkach veľmi ohrozená. Aj po konzultácii s políciou, hasičmi, SHMÚ, managementom Pusha T, sme dospeli k tomuto rozhodnutiu. Ďakujeme veľmi pekne všetkým za úžasnú atmosféru, ktorú sme spoločne dokázali vytvoriť a tešíme sa na vás na budúcom ročníku Hip Hop Žije”.

Medzi tými, ktorí nepochopili, že bezpečnosť je najdôležitejšia bola aj modelka Mia Bella (Michaela Gašparovičová), ktorá sa prednedávnom ukázala aj v šou Nákupné maniačky. “Bola som tam s priateľom asi 5 minút, čo som si kúpila vstupenku, išla ku stánku kúpiť drink a zahlásili, že máme opustiť areál. 80€ v p*deli za nič,” napísala rozhorčene do komentárov modelka.

Modelka Mia Bella patrila medzi ľudí, ktorí sa sťažovali na to, že organizátori festival zrušili

Rovnaký osud postihol aj festivaly Viva Musica! a Fun Rádio Dohoda. Väčšina zúčastnených na festivaloch však chápala, že zdravie a bezpečnosť je najdôležitejšia. Nikto nechcel, aby sa zopakovala situácia ako na festivale Pohoda pred pár rokmi. 

Zdroj/Foto: Facebook[/sociallocker]