Róbert Fico sa rovnako ako ďalší vysokopostavení politici vyskytol v SMS správach Mariána Kočnera s Alenou Zsuzsovou. Z podnikateľových slov vyplýva, že sa mali stretávať, pričom Fico sa voči obvineniam ohradil. Krátko na to dostal tvrdý odkaz a tieto slová, veru, len tak ľahko nepredýcha!

Róbert Fico, predseda strany Smer-SD, sa po odšifrovaní Threemy ocitol v správach Kočnera a Zsuzsovej. Podľa Kočnera sa mal s Ficom stretnúť, no expremiér tieto tvrdenia na tlačovej besede rázne odmietol so slovami, že obvineného stretával len na oficiálnych spoločenských akciách za doprovodu kamier televíznych staníc. Okrem politika sa v správach spomínajú aj stretnutia s Bugárom, Dankom, pričom Jankovskú nazýva Kočner dokonca oslovením „moja opička“.

Potom, ako Fico na tlačovke opäť napadol novinárov, sa rozhodla prehovoriť sestra zavraždeného novinára Jána Kuciaka, Mária. Tá ho poriadne zotrela a posiela mu odkaz, ktorý tak ľahko nepredýcha. „Keď sa k nám dostali správy z TREEMY, po prvotnom šoku som rozmýšľala, aká bude vaša argumentácia. A napadlo mi jediné. Budete útočiť na novinárov. Budete ich urážať a znevažovať ich prácu. Budete vymýšľať a konšpirovať. Pán Fico, ak vám ide len o to, že tieto správy zverejnil Denník N a Aktuality, môžeme to zverejňovať my. Rodina Janka a Martinky. Čo si vymyslíte potom? Že nás niekto zmanipuloval? Že nás platia médiá? Soroš? Opozícia? Že sme celá rodina alkoholici? Že sa správame nevhodne, lebo máme sedieť doma a trúchliť? Nikto sa špeciálne nevysadil na vašu stranu. Nikto sa nerozhodol ju ani vás zničiť. Toto sú len výsledky vyšetrovania Jankovej vraždy,“ rozohnila sa.

Mária obvinila predsedu aj zo šírenia nenávisti a obhajovala poctivú prácu odvážnych novinárov. „Médiá nešíria nenávisť, to robíte vy. Novinári si len robia svoju prácu, napriek veľkému ohrozeniu, v ktorom boli aj sú. Vedeli ste o tom, ako ich lustrovali? Ako mali o nich zistené všetky podrobnosti? Že vedeli o ich rodičoch, deťoch či manželoch úplne každý detail? Videli ste tú schému, ktorú zverejnil pán Kern? A áno, tí novinári sa aj napriek tomu nezľakli a pokračujú vo svojej práci. To si zaslúži veľký rešpekt a obdiv a nie to, čo predvádzate,“ pokračovala so slovami, že všetku špinu treba zverejniť a cieľom týchto útokov je len diskreditácia vyšetrovateľa Juhása. „Zásluhou pána Juhása a jeho tímu, ktorí si robili poctivo svoju prácu aj napriek tomu obrovskému tlaku, ktorému čelili od začiatku a, bohužiaľ, čelia stále. Len im môžeme ďakovať za to, čo všetko sme sa dozvedeli,“ naložila mu na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/ Mária Kuciaková │ Foto: Facebook/ Mária Kuciaková, Robert Fico