Počas štvrtkového rokovania v Národnej rade SR bolo opäť rušno. Predseda Smeru, ako aj známy nezaradený poslanec porušili protipandemické opatrenie. Podpredseda NR SR za SaS Milan Laurenčík ich následne vykázal z rokovacej sály. Obidvaja napokon odišli.

Počas štvrtkového rokovania v parlamente si politici pripomenuli zosnulého Mekyho Žbirku, ktorý nás len pred pár hodinami navždy opustil. Následne sa venovali návrhu na skrátené legislatívne konanie návrhu zmeny legislatívy v súvislosti s treťou pandemickou vlnou. Rokovanie však narušili dvaja poslanci.

Prvým bol nezaradený poslanec Milan Mazurek, ktorý za pultíkom rečnil počas diskusie s nesprávne nasadeným respirátorom. Podpredseda NR SR Milan Laurenčík ho na to upozornil a po niekoľkých minútach ho vykázal zo sály. Poslanec najprv plánoval obsadiť pultík, no nakoniec odišiel.

Rovnaký problém nastal aj počas rečnenia predsedu Smeru Roberta Fica. Opozičný politik mal nasadený len priehľadný štít, na čo ho upozornil Andrej Stančík z OĽaNO. Fico odvetil slovami, že je kardiak, vedenie ale naliehalo, aby v prípade nenasadenia respirátora FFP2 opustil sálu. Expremiér napokon tiež odišiel. Koaliční poslanci svoje kroky argumentovali tým, že opatrenia platia pre každého bez rozdielu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/Politika Dnes, FB/Robert Fico