V súvislosti s Robertom Ficom sa často hovorí ako o docentovi práva. Ako však len pred pár hodinami zverejnil známy slovenský poslanec, v prípade expremiéra ide o celkom iného docenta, pričom si do predsedu Smeru poriadne kopol.

Informácia, že doc. JUDr. Robert Fico, CSc. nie je v skutočnosti docent práva, nie je až taká tajná či neznáma. V roku 2001 totiž získal titul docenta v odbore bezpečnostnej služby. Napriek tomu sa s jeho menom často mylne spája nesprávny titul. Príkladom je aj status poslanca Smeru Ľuboša Blahu, ktorý si pred pár hodinami chcel kopnúť do novinárky Moniky Tódovej.

Tá podala podnet kvôli sledovaniu jej osoby a na aktivity tohto zamerania sa priamo na tlačovej besede opýtala Fica, pričom zverejnila ďalšie zarážajúce fakty o vozidle, ktoré ju sledovalo. Blaha jej medzi desiatimi bodmi poslal aj toto odporúčanie: “Ak chceš o niečom poučovať docenta práva, tak sa aspoň ospravedlň za to, ako podvodne si dospela k svojmu titulu magisterky žurnalistiky,” uviedol.

Na sociálnej sieti ale zverejnil Peter Kováč a neskôr aj poslanec Miroslav Beblavý dekrét, ktorý dokazuje, že Fico je naozaj docentom v inom odbore. Beblavý k nemu pripojil aj štipľavý komentár: “Keď si vplyvný lekár nedokáže urobiť profesúru z medicíny, urobí si ju väčšinou z ošetrovateľstva, lebo veď pacienti netušia, že on je vlastne profesor – zdravotná sestra. Podľa rovnakého princípu Robert Fico nie je docent práva, lebo to sa mu buď nechcelo, alebo bolo nad jeho možnosti, ale je docent bezpečnostných služieb. Taký docent – sbskár,” dodáva posmešne. Pridávajú sa aj komentujúci, ktorí podľa vlastných slov už teraz “chápu jeho kamarátstvo s Bonulom”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Miroslav Beblavý, Ľuboš Blaha │ Foto: FB/Miroslav Beblavý, Robert Fico