20 rokov ťahali za rovnaký koniec, ale ich cesty sa pred pár mesiacmi oficiálne rozišli. Robert Fico a Peter Pellegrini sú už nejaký čas konkurentmi, no obaja verejne prezentujú rovnaké hodnoty. Dalo sa tak čakať, že ich napokon niečo opäť spojí.

Peter Pellegrini spustil 17. novembra anketu za predčasné voľby, pričom sa snaží zistiť názor občanov, či súhlasia so skrátením volebného obdobia. Odpoveď ,,áno“ musí zakliknúť minimálne 350-tisíc občanov, aby prezident mohol vyhlásiť referendum o predčasných voľbách.

Rovnaký zámer má však aj Robert Fico, ktorý sa rozhodol apelovať na Slovákov počas protivládneho protestu v Bratislave. ,,Ak chceme zastaviť I. Matoviča, potrebujeme od vás počuť, či chcete referendum o predčasných voľbách. Ak budeme cítiť od vás silnú podporu, podujmeme sa na to a vyzbierame 350 000 podpisov, ktoré sú potrebné na iniciovanie referenda o skrátení volebného obdobia,“ napísal na sociálnej sieti expremiér.

Je tak viac ako zrejmé, že politické strany spája spoločný cieľ, ktorým je zvrhnutie vlády Igora Matoviča. Nie je tak vylúčené, že bývalí kolegovia opäť spoja svoje sily. Na snahu opozičných poslancov zareagoval aj Alojz Baránik zo strany SaS. Podľa jeho slov je burcovanie ľudí iba marketingový nástroj, ktorým chcú na seba upútať pozornosť, vďaka čomu sa bude verejnosť menej zaujímať o obvinených vysokopostavených policajtov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico, referendum2021.sk  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Robert Fico, Smer-SD, YT/Televízia TA3