Fico a Pellegrini VYPENILI: Urážlivý odkaz europoslankyni t’Veldovej!

Dátum:

Tento týždeň priletela na Slovensko na krátku návštevu holandská europoslankyňa Sophie in t’Veldová spolu so skupinou siedmich europoslancov. Po tom, čo zhodnotila, že vyšetrovatelia, prokuratúra a Policajný zbor majú jej plnú podporu, vypenili opozičníci Pellegrini, Fico aj Beňová.

Holandská europoslankyňa Sophie in t’Veldová sa počas krátkej návštevy Slovenska so svojou monitorovacou skupinou EP pre demokraciu, právny štát a základné práva stretla s dočasným prezidentom polície Štefanom Hamranom, rodičmi zavraždenej dvojice Jána a Martiny, ako aj časťou vládnej koalície. Dospela k pozitívnym záverom a vyjadrila plnú dôveru súčasnej polícií, prokuratúre aj vyšetrovateľom.

Počuli sme veľmi znepokojivé veci. Počuli sme o nenávistných prejavoch, zastrašovaní novinárov a ľudí bojujúcich proti korupcii, ako aj o odpore voči reformám… či o reformách, ktoré môžu mať nezamýšľané dôsledky. Zároveň som však videla aj to, že na Slovensku je veľa dobrých ľudí, ktorí veľmi tvrdo pracujú na tom, aby sa z neho stal moderný štát s čistou a schopnou vládou a verejnou správou. Všetci ľudia, s ktorými sme sa stretli – ministri, premiér či prokurátori, veľmi usilovne pracujú na riešení problémov,“ uviedla na tlačovej besede.

To, že sa však nestretla s predstaviteľmi opozície, rozzúrilo Petra Pellegriniho: „Odporúčam z tohto miesta pani holandskej europoslankyni so svojimi kumpánmi, aby si pekne zbalili kufre a odleteli naspäť do Bruselu a nedávali žiadne hodnotiace správy,“ odkázal so slovami, že sa jednalo o tendenčnú misiu, ktorá očiernila krajinu. Oveľa tvrdší slovník zvolil Robert Fico: „Odporúčam holandskej europoslankyni in’t Veldovej, aby si dala doma jointa a neotravovala vzduch na Slovensku, lebo ho prišla len otravovať,“ uviedol okrem iných premrštených vyjadrení. Fico pritom Pellegriniho vyzýva opätovne k spolupráci.

Na stranu opozície sa priklonila aj Monika Beňová, ktorá žiada vysvetlenie takéhoto počinu. T’ Veldová napokon na tlačovej konferencii odvetila, že takéto stretnutia nie sú plánované podľa politického kľúča, ale funkcií: „Rada sa stretnem aj s opozíciou, môžeme sa stretnúť v Bruseli alebo sa rozprávať online. Ale program na tieto dva dni bol vytvorený podľa toho, akú pozíciu daní ľudia zastávajú,“ odvetila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/HNtelevízia, FB/Robert Fico, Peter Pellegrini

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...