Najnovšie vládne opatrenia zmiatli nielen odborníkov, ale aj širokú verejnosť. Do ich nezmyselnosti sa už obúva aj koaličný minister Richard Sulík. Robert Fico dokonca natočil video, v ktorom na bežkách v meste ukazuje, ako opatrenia na sviatky obísť. 

Šéf Smeru sa opakovane kriticky vyjadruje k vládnym opatreniam, ktoré ale tentokrát kritizujú aj odborníci a aj niektorí koaliční politici. Ľudí najviac zmiatlo opatrenie týkajúce sa návštevy príbuzných počas vianočných sviatkov. Hoci za rodinou nie je možné ísť, šport vonku, ako aj lyžovanie v strediskách povolené je.

Práve na toto sa rozhodol zareagovať Fico, ktorý natočil spolu s Erikom Kaliňákom video. V jednom momente začne brázdiť Súmračnú ulicu na bežkách, pričom na tento počin má aj vysvetlenie. Takýmto spôsobom chce obísť nariadenia.

“Odporúčam nasledujúce obídenie tohto stupídneho zákazu. Na cestu sa môžete, podľa tohto uznesenia, vybrať vtedy ak chcete byť v prírode alebo idete individuálne športovať. Ja som si dnes už vytiahol bežky a dám to od zajtra na individuálny šport a možno za deň prídem k mame do Topoľčian,” dodal expremiér, ktorého spomenul pri mene Zuzany Čaputovej časopis Forbes.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico