Rozhodnutie Ústavného súdu v súvislosti s referendom o predčasných voľbách vyvolalo na politickej pôde búrlivé diskusie. Jeden z autorov snahy ukončiť fungovanie súčasnej vlády sa však odmieta vzdať a Robert Fico chce zmeniť novelu ústavy. Prišla okamžitá reakcia zo strany Juraja Šeligu!

Ústavný súd nedávno rozhodol, že referendum v znení, ako ho odovzdali opoziční poslanci, je protiústavné, v dôsledku čoho sa neuskutoční. Zuzana Čaputová však vyzvala poslancov, že môžu zmeniť novelu ústavy a ona sa ochotne podpíše pod predčasné voľby. Robert Fico tak neváhal a prišiel s návrhom novelizácie ústavy v skrátenom legislatívnom konaní.

Plán smerákov však poriadne nahneval bývalého podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu. Podľa jeho slov Fico dobre vedel, že referendová otázka je pochybná a mal by sa 600-tisíc ľuďom, ktorí sa podpísali pod referendum, ospravedlniť. ,,Vonku je 37 stupňov a ja mám trošku obavu, že Robert Fico sa zbláznil,“ vyhlásil vo videu člen strany Za ľudí.

Šeliga je presvedčený, že expremiér si je veľmi dobre vedomý, že koalícia určite nebude podporovať snahu dosiahnuť referendum, ktorým chce šéf strany Smer-SD získať politické body. ,,Pán Fico, prosím vás, nebláznite s týmto teplom. Nečakajte, že my ideme schvaľovať vašu novelu ústavy a pomáhať vám s referendom,“ odkázal priamo kolegovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Šeliga-Za ľudí  |  Foto: FB/Juraj Šeliga-Za ľudí, YT/SMER-Sociálna Demokracia, SME