Na štvrtok bolo v Národnej rade SR naplánované dlhoočakávané odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca. Počas vystúpenia Roberta Fica ale došlo k viacerým vtipným momentom. Igor Matovič poza chrbát poslanca vytiahol plagát, kým Boris Kollár mu pred všetkými venoval ostré slová.

Štvrtkové odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca sa nezaobišlo bez zábavných momentov. O slovo sa totiž prihlásil šéf Smeru Robert Fico, ktorý uviedol dôvody, pre ktoré požaduje skončenie ministra na svojom poste: „Predovšetkým ministrovi vnútra vyčítame, že riadi a vie o zločinoch, ktoré páchajú vyšetrovatelia NAKA len preto, aby likvidovali opozíciu, a predovšetkým predstaviteľov stany Smer-SD,“ uviedol počas príhovoru.

Kým sa Fico snažil vykresliť Mikulca ako neschopného viesť rezort vnútra, za jeho chrbtom si Igor Matovič prichystal plagát, na ktorom stálo napísané „Vrah na rohu ulice o morálce káže“ a držal ho nad stolíkom. Používanie pomôcok je v Národnej rade zakázané, no napokon predseda parlamentu Boris Kollár dodal vysvetlenie. „V rokovacom poriadku je napísané, že nesmieme vnášať… Pán minister nič nevniesol, on to vyrobil tu a tým pádom neporušil rokovací poriadok,“ bránil ministra financií.

Reakcie sa nezdržal ani samotný Fico: „Nechajte ich tak, nech si píšu, čo chcú… Prosím vás, čo čakáte od plagiátorov. Nemajú vzdelanie ani nič,“ rýpol si. Odveta prišla napokon zo strany Kollára: „Čo čakáme od mafiánov, že pán Fico?“ Expremiér všetko zaklincoval nečakanou odpoveďou: „Lepšie byť mafián ako plagiátor,“ myslí si dlhoročný politik. Akciu si pozriete vo videu po 34. minúte.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/SMER – Sociálna Demokracia