Fico na tlačovke bez rúška: „Nahláste ma na políciu a dajte mi putá!“

Dátum:

Robert Fico, predseda strany SMER-SD, zvolal 26. mája tlačovú konferenciu, počas ktorej hovoril o aktuálnej politickej situácii. Ako verejný funkcionár však výrazne porušil prísne bezpečnostné nariadenia, ktoré by mal výrazný politik dodržiavať bez ohľadu na súhlas alebo nesúhlas s Igorom Matovičom.

Bývalý premiér vystúpil v utorok pred televíznymi kamerami, pričom priestor na otázky dostali i novinári. Nakoľko v krajine stále platia na základe vyjadrení špičkových epidemiológov bezpečnostné pravidlá voči koronavírusu a v interiéroch je povinnosťou nosiť ochranné rúško, redaktorka sa Roberta Fica opýtala, prečo ho na tvári nemá.

„Dajte mi meter, som dva metre od vás. Tak ma nahláste na políciu a dajte mi putá a zatvorte ma. Prepáčte, ale ja si myslím, že už konečne by sme sa mali aj trochu spamätať, pretože robíme nejakú veľkú bublinu z niečoho, čo tak celkom nie je,“ odvrkol politik. Ako následne dodal, doposiaľ dodržiaval všetky nevyhnutné pravidlá, pričom vyzval novinárov, aby si dali rúško a následne hodinu rozprávali. „Potom pochopíte, o čom sa bavíme,“ dodal.

Je tomu pritom len zopár dní, čo Boris Kollár zverejnil video Igora Matoviča, ktoré napriek sympatickému zámeru rozpútalo nenávistnú vlnu komentárov na sociálnych sieťach. Kým aktuálny premiér obsluhuje kávou čašníka, ľudia mu vyčítajú že taktiež nemá na tvári ochrannú pomôcku. Od 20. mája je nosenie rúška v exteriéroch vo vzdialenosti ľudí 5 metrov od seba dobrovoľné, pričom v interiéroch je okrem domácností stále povinnosťou.

Odpoveď Roberta Fica si môžete vypočuť v 38. minúte a 20. sekunde

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...