Robert Fico sa na pondelkovej tlačovej besede opäť po dlhšom období poriadne rozohnil, a dokonca prišiel pred novinárov aj s pripraveným písomným materiálom. Predseda Smeru uviedol okrem iného aj to, že Dušan Kováčik bol politicky zlikvidovaný.

Expremiér totiž vidí za držaním špeciálneho prokurátora politické pozadie. Vo svojej tabuľke ukázal, že za Kováčikovou „politickou likvidáciou“ stojí prokurátor Ondrej Repa, ktorý kauzu dozoroval a rovnako jeho strýko, sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment, ktorý väzbu potvrdil. Dokonca povedal reportérke Markízy Gabriele Kajtárovej, že je trápna, ak nevidí spojitosť mien a udalostí, na čo odvetila, že tam nevidí nič, a preto sa téme nevenuje.

Fico, ktorého strana má aktuálne preferencie na úrovni 8,5 %,  je tiež rozhorčený z kandidátov na špeciálneho prokurátora. „To, že si vybavil Lipšic bezpečnostnú previerku, to nás neprekvapuje, to je jeho charakter. Ako mohol prejsť bezpečnostnou previerkou, keď existuje komunikácia medzi ním a Zsuzsovou? Keby ste vy mali na mňa komunikáciu mňa a Zsuzsovej, ježišikriste!“ uviedol. Za pripomenutie ale pritom stojí fakt, že Lipšic sa v tejto veci ohradil s tvrdením, že mu bol pred rokmi odcudzený účet a vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka sa takáto komunikácia nenachádza. Taktiež poukázal, že Ficovou radkyňou na Úrade vlády bola roky Mária Trošková, ktorá bezpečnostnou previerkou ani neprešla a napriek aktívnym kontaktom s dnes odsúdeným Vadalom sa zúčastnila zahraničných návštev po boku expremiéra.

Na záver sa Fico obul aj do prokurátora Šantu: „Kde býva? Od koho dostal byt? Kde si ho kúpil?“ pýta sa. Dodal tiež, že na závažné zistenia nereaguje ani prezidentka SR: „Haló, pani prezidentka, zobuďte sa. Tá má iné povinnosti, má voľnočasové aktivity. To sú represálie typické pre 50. roky,“ kopol si aj do Čaputovej. Po kauze sledovania novinárky Moniky Tódovej pritom Juraj Šeliga upozorňoval, že útoky Roberta Fica sa budú pred voľbou špeciálneho prokurátora stupňovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  │ Foto: