Robert Fico sa v pondelok spolu s ďalšími členmi strany Smer postavil pred novinárov aj verejnosť a opäť sa rozohnil vo viacerých aktuálnych témach. Jednou z nich boli i vyjadrenia a kroky prezidentky Zuzany Čaputovej, ktoré označil za klamstvá. 

Robert Fico sa spolu s Erikom Kaliňákom a Ľubošom Blahom postavil v pondelok pred novinárov, kde zaznelo viacero vážnych obvinení či slov. Predseda Smeru upozornil na údajné aktivity ministra vnútra Romana Mikulca ešte z roku 2011 a označil ho za klamára. Rovnako sa chystá v utorok čítať z SIS správy závažné skutočnosti o podozreniach z manipulovania vo vyšetrovaní káuz, ktoré majú jeho slová dokazovať.

Roman Mikulec pritom po sérií zatýkaní v Rádiu Expres vyhlásil, že vyšetrovanie sa posúva stále k vyšším miestam, čo Fica začína znepokojovať! „Aj preto ma chce zosadiť z vládnej funkcie. Nervozita stúpa, čím ideme vyššie,“ uviedol. Expremiér sa pritom pozastavil aj pri téme zrušenie uznesenia o vznesení obvinenia Branislava Zuriana. Fico zdôraznil, že prokuratúra označila obvinenie za nezákonné a neopodstatnené a vysvetlenie protistrany mu nepríde dostatočné: „Toto odôvodnenie ja neberiem, lebo my v Smere trávu a slamu nežerieme.

Dodal, že výpovede svedkov môžu byť zmanipulované a napokon vyjadril prekvapenie nad výrokmi a krokmi prezidentky Zuzany Čaputovej. Podľa slov predsedu Smeru ho šokuje, že Čaputovej by stretnutie v budove SIS prišlo v poriadku, keby to bolo utajené. Zároveň podotkol, že „klame, len sa tak práši, pretože, samozrejme, stojí na strane koalície„. V téme plánovaného referenda pritom podala návrh na Ústavný súd, pričom aj tento krok Fico sarkasticky okomentoval: „Argumentuje ako 3-ročné dieťa,“ uviedol na margo prezidentky so slovami, že takýto návrh nemohla písať sama a odporučil hlave štátu, aby si dokumenty, ktoré podpisuje, dôsledne prečítala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/SMER – Sociálna Demokracia |  Foto: YT/SMER – Sociálna Demokracia, FB/Zuzana Čaputová